Kübra Koç

resim-gelecek

Uzmanlık Alanları

  • Bireysel Terapi/Yetişkin Terapisi

KÜBRA KOÇ

2012 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Lisans eğitimi klinik stajını İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri kliniğinde tamamladı. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programına devam etti. 2017 yılında “Fibromiyalji Sendromunda Babalık İşlevinin Rorschach Testiyle Değerlendirilmesi” konulu teziyle yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programında tamamlayarak uzman klinik psikolog ünvanını aldı.

​Uzmanlık eğitimi süresince çeşitli psikopatolojileri konu alan pek çok araştırma projesine katkı sağlamış yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları yürütmüştür.

​İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, “Psikanalitik Psikopatoloji” alanında doktora eğitimine devam etmektedir. 

 İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans düzeyinde verilen “Psikanalitik Kurama Giriş” derslerini yürütmektedir.

“Üniversite Öğrencilerinde Narsisistik Özellikler İle Kültürel Benlik Yönelimi, Cinsiyet Rolü Ve Kişiler Arası İlişki Tasarımı Arasındaki İlişki” konulu devam eden projede yardımcı araştırmacı olarak araştırmalarını sürdürmektedir. Ruhsal hastalıkların değerlendirilmesinde kullanılan en önemli yöntemlerden olan Rorschach Testi ve Tematik Algı Testi uygulayıcısıdır. Eğitimi kapsamında; projektif test uygulamaları, psikosomatik hastalıklar ve psikanalitik yönelimli psikoterapi alanındaki çalışmalarını yürütmektedir.

  • Bireysel Terapi/Yetişkin Terapisi
  • Psikanalitik Psikoterapi
  • Rorschach Testi
  • Tematik Algı Testi (TAT)

Randevu ve Bilgi

Hizmetlerimiz ve Uzmanlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize mail ve telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.